AYDIN KÖŞK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Selim KARATAŞ´ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Selim KARATAŞ´ın Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 

               1071’de yurt edindiğimiz bu cennet vatan yüz yıllar boyunca dahili ve harici düşmanlar tarafından bir çok kez hedef alınmıştır. 30 Ekim 1918‘de Mondros Ateşkes Antlaşması ile Türk’e esaret zinciri vurduğunu düşünen düşmanlara karşı Türk Milleti Gazi Mustafa Kemal Paşa önderliğinde  yokluk ve yoksulluğa rağmen azim ve gayret göstererek büyük bir zafer kazanmış;  bağımsızlık ve özgürlüğün Türk Milletinin karakterinde olduğunu bir kez daha dünyaya ilan etmiştir.

 

              Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir. Yönetim şekli, halkın mukadderatını bizzat ve fiili olarak yönetmesi ilkesine dayanır. Türk Milleti’nin öz yapısına ve geleneklerine en uygun yönetim Cumhuriyet yönetimidir.” diyerek Millet Egemenliğinin esas alındığını vurgulamıştır.
Komşu Ülkelerde yaşanan dramlar; Kahraman ecdadımızdan bize armağan olan bu cennet Vatanı ve Cumhuriyeti koruyup yüceltmenin bizim en asli vazifemiz olduğu gerçeğini teyit eder durumdadır. Yüce dinimiz İslam, bir Müslümanın çalışmasını ibadet saymıştır. Bizler de milli birlik ve beraberlik ruhuyla ecdadımızın ulvi değerlerine bağlı kalarak, en müreffeh ve en medeni toplumu oluşturmak gayesi ile Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için çok çalışmalı, gayret göstermeli; ülkemiz içindeki ve dışındaki hainlere karşı uyanık olup tefrika düşmemeliyiz. 94 yıllık Cumhuriyetimiz önümüze çıkacak zorluklar karşısındaki en büyük güç kaynağımız olacaktır.

 

 

            Bu vesileyle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere istiklâl mücadelemizin tüm kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi şükranla anıyor; hepimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

 

                                                                                                                         Selim KARATAŞ
                                                                                                               Köşk İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet Konağı Kat1 09570 Köşk/AYDIN - 0256 461 20 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.