AYDIN KÖŞK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Selim KARATAŞ´ın Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Selim KARATAŞ´ın Öğretmenler Günü Mesajı

Bugün millet mekteplerinin açılışı, bugün Atatürk’ün Başöğretmen oluşunun yıl dönümü. Yurdumuzun her yerinde olduğu gibi ilçemizde de bu onurlu ve gururlu mesleğin mensubu olarak görev yapan kıymetli öğretmenlerim, Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Öğretmenlik insanlık tarihinin en anlamlı ve en ölümsüz mesleğidir. Öğretmenler toplumların hem mazisidir hem de maziyi öğreticisidir.

Milletimizin ve devletimizin tarihini, kıymetini, ideallerini, değerlerini çocuklarımıza öğreten, onlara bilgileriyle ışık tutan öğretmenlerimize çok şey borçluyuz. Öğretmenler tarih boyunca hep yol gösterici olmuşlardır. Osman Gazi için Şeyh Edebali vardır, Mimar Sinan için Muslihittin Ağa vardır, Fatih Sultan Mehmet için Akşemsettin vardır, Atatürk için Matematik öğretmeni Yüzbaşı Mustafa vardır; bizlerinde hayatında bugünlere gelmemizde en az anne ve babamız kadar emeği olan her zaman yad ettiğimiz eli öpülesi öğretmenlerimiz vardır. Öğretmen hayatımıza girip hayatımızdan hiç çıkmayandır. Yıllar yıllar sonra bile karşılaştığımızda önünde saygıyla eğildiğimiz, düğmemizi iliklediğimiz yegane insanlardandır öğretmenlerimiz. Zaten bu mesleği de en değerli meslek yapan bu değil midir?

Biz öğretmenler mum misali erisekte etrafına ışık saçmaya devam eden, yılmadan, yorulmadan, azimle, sabırla elimizdeki aydınlık meşaleyi ülkemizin dört bir yanına ulaştıran insan sevgisiyle, inanç ve imanla yüce bir vazifeyi yapan kutsal mesleğin mensuplarıyız. Öğretmenler olarak Vatan aşkı, Millet sevgisi, Ayyıldızlı Al Bayrak sevdalısı nesiller yetiştirecek, bu doğru yolda önümüze çıkan tüm engelleri aşacak, milli birliğimize ve beraberliğimize her zaman sahip çıkacağız.

 

Bu vesileyle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi özellikle de yakın zamanda terör örgütü tarafından şehit edilen Necmettin ve Aybüke öğretmenimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor, Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum…

Hükümet Konağı Kat1 09570 Köşk/AYDIN - 0256 461 20 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.