AYDIN KÖŞK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimiz NASA ile Buluştular

100. Yıl Atatürk Ortaokulu öğrencilerimiz, Fen Bilimleri Öğretmeni Bilge Varel’in rehberliğinde “NASA Astrobiyoloji Enstitüsü” ne canlı bağlanarak e-konferans gerçekleştirdi.  
Öğrencilerimiz NASA ile Buluştular

100. Yıl Atatürk Ortaokulumuz Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı desteği ile gerçekleştirilen e-konferansla, Amerika’da bulunan NASA Astrobiyoloji Enstitüsünde görev yapan SAGANET Astrobiyoloji Eğitim Platformu’nun kurucularından ve halen Harvard Üniversitesi Organizmik ve Evrimsel Biyoloji Bölümünde öğretim görevlisi olan Türk Astrobiyolog Dr. Betül Kacar´la bağlantı gerçekleştirdi. Öğrencileri astrobiyoloji hakkında bilgilendiren Dr. Kacar, öğrencilerin sorularını da cevaplayarak e-konferansa aktif olarak katılımlarını sağladı.e-konferansa Köşk 100. Yıl Atatürk Ortaokulu öğrencileri ile birlikte , Köşk Altı Eylül Ortaokulu ve Köşk İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin de aralarında bulunduğu 100 kişilik bir öğrenci grubu ve öğretmenler katıldı.

Hükümet Konağı Kat1 09570 Köşk/AYDIN - 0256 461 20 45

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.